Австрія – індустріально-аграрна країна з розвиненою промисловістю і інтенсивним сільським господарством. Близько 25% промислової продукції дає державний сектор. Однак панує в економіці приватний капітал – національний і іноземний (головним чином західнонімецький і американський). Найбільш розвинені чорна металургія, машинобудування, гірничодобувна промисловість, а також текстильна, харчова, хімічна, електротехнічна і енергетична.
Австрія багата на корисні копалини. Найважливіші з них – нафта (на північному сході), буре вугілля, залізна руда, магнезит (найбільші в світі запаси і видобуток), графіт. Є невеликі родовища кольорових металів.
Австрія поставляє на зовнішній ринок магнезит, графіт, пиломатеріали, папір, целюлозу. На експорт йде і четверта частина хімічної продукції, близько третини машин, половина алюмінію (проводиться із привізної сировини) і чорних металів.
Сільське господарство майже повністю задовольняє потреби країни. Використовується приблизно половина земельної площі, при цьому 40% земель засівається, а 60% зайнято луками і пасовищами. Головна галузь сільського господарства – тваринництво. Розводять велику рогату худобу і свиней. Обробляють зернові, картопля, цукровий буряк. У країні багато садів і виноградників. Переважає в Австрії велике землеволодіння.
Велике значення для економіки країни мають надходження від іноземного туризму. Краса альпійських пейзажів, долини Дунаю, численні пам’ятники архітектури Відня та інших міст, своєрідність побуту жителів гір приваблюють в Австрію щорічно понад 7 млн. Туристів.
Крім Відня, в Австрії значними за розміром є лише чотири міста: Лінц, Грац, Зальцбург та Інсбрук.
Лінц – головне місто провінції Верхня Австрія. Це центр чорної металургії та коксохімії. Сталеливарні води і підприємства з виробництва обладнання для металургійних, хімічних та інших заводів об’єднані в один з найбільших концернів у Європі.
Грац – в Штирії, великий центр транспортного машинобудування і харчової промисловості. Грац відомий і своїми навчальними закладами, особливо старовинним університетом.
Зальцбург – відомий своїми давніми музичними традиціями: у Зальцбурзі народився Моцарт. У місті працюють великі підприємства точного машинобудування.
У долині Інн розташований столиця Тіроля – Інсбрук важливий транспортний вузол європейського значення, центр міжнародного туризму, «столиця» гірськолижників.