Індустріально-аграрна економіка Польщі

Сучасна Польща – індустріально-аграрна держава. За обсягом промислової продукції вона вийшла на десяте місце в світі. Розширено традиційні галузі промисловості: паливно-енергетична, текстильна, харчова. Побудовані великі підприємства, що виробляють сталь, алюміній, цинк, олово, мідь. Заново створено суднобудування, радіоелектронна і хімічна промисловість.

Кам’яне вугілля – одне з головних багатств країни. Воно йде, як кажуть поляки, «на весь світ». Особливо багата вугіллям Сілезія. Невеликі міста, які, немов намисто, оперізують центр шахтарського краю – Катовіце, стоять буквально на вугільних пластах. У Польщі також великі запаси цинку і нікелю, сірки і кам’яної солі. Є родовища залізної руди і природного газу. В роки народної влади в районі Любін – Глогув знайдені багаті поклади міді.

Колискою польської держави, що виник понад тисячу років тому, стали землі, що лежать в середу течії Вісли і Варти. Довгий час молодій польській державі довелося захищатися від німецьких лицарів Тевтонського ордена, які в XIV в. захопили балтійське узбережжя Польщі. Для захисту своїх земель польська держава (Річ Посполита) стало перетворюватися на велику військову державу. Суттєво змінилося і сільське господарство. Завдяки механізації і застосуванню добрив значно вищими стали врожаї основних культур – жита, пшениці, ячменю, вівса, цукрових буряків, картоплі.

Порти Гданськ, Гдиня і Щецін пов’язують країну з усіма континентами. У світі знайдеться небагато портів, куди б не заходили кораблі під державним прапором Польщі. Польські портові міста славляться суднобудівними верфями. З їх стапелів сходять тепер великі суховантажні судна, вуглевози, риболовецькі траулери, танкери для перевезення нафти.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *