Чи варто чекати росту цін на бензин?

Чи подорожчає паливо вже в цьому місяці? Швидше за все так, але не всі види однаково. Давайте розглянемо можливі передумови росту цін на АЗС.

Білорусь може зупинити постачання бензину А-95 в Україну

Топ тема останніх днів – це те, що один з Білоруських НПК – Мозирський – закривається на ремонт. Інший ж Білоруський НПК – Нафтан – під санкціями, а отже не працює. Таким чином, очікуючи дефіцит палива на своєму ринку, Білорусь оголосила про обмеження експорту пального марки А95 в Україну. Щодо марки А-92, то поставки очікують у повному обсязі.

Але так як на даний момент білоруське пальне займає близько 50% ринку марки А95, таке рішення може створити незначний дефіцит або підняття цін, оскільки для того щоб замістити такий об’єм пального на ринку потрібен час. Зокрема, Сергій Куюн прогнозує, що може бути лише турбулентність протягом 1 – 2 тижнів, ймовірно, всередині червня:

Урядове тимчасове держрегулювання цін на пальне

Нещодавно уряд ввів обмежену торговельну націнку на пальне. А саме, на засіданні 14 травня Кабмін ухвалив постанову, якою запроваджується граничний рівень торговельної надбавки до середньої ціни дизпалива (7 грн/літр) і бензину (5 грн/літр). Так, було прийнято зміни до урядової постанови №1236 від 9 грудня 2020 року. Відтепер на період дії карантину також буде встановлено граничні рівні торговельної надбавки.

Чи скасує своє рішення кабмін у разі найгіршого варіанту розвитку подій і значного дефіциту або суттєвого підняття цін – питання відкрите.

Як захиститись від росту ціни

Часто на АЗС проводяться акції та існують програми лояльності – радимо вам ними користуватися. Також можете спробувати використання спеціальних додатків для смартфону, як наприклад ось цей: вони дозволяють придбати талон, з терміном дії у декілька місяців, що дозволить зекономити до 3-4 грн. на літрі від ціни на стеллі брендової заправки.

Залишити відповідь