Максимальний розмір готівкових розрахунків: обмеження і граничні суми 2019

Розрахунки в різних формах здійснюються постійно як фізичними, так і юридичними особами. Порядок цих розрахунків, а також їх форма, контролюється Національним Банком України. Таким чином, в Україні саме НБУ встановлює максимальний розмір готівкових і безготівкових розрахунків всіх суб’єктів в фінансовій системі держави.

На сьогодні гранична сума розрахунків готівкою встановлена на рівні 50000₴. Під час розрахунків, які перевищують граничну суму у 50 000 гривень, підприємцям, фізичним та юридичним особам, слід використовувати безготівкову форму розрахунку. Отже, розрахунок між фізичною особою та юридичною особою – підприємством (підприємцем) за товар (роботу, послугу), вартість якого перевищує 50 000 гривень, має здійснюватися в безготівковій формі, зокрема шляхом переказу коштів з поточного рахунку на поточний рахунок. При цьому переказ може бути ініційований за допомогою, наприклад, платіжної картки. Такий розрахунок також можна здійснювати шляхом внесення готівки для подальшого зарахування коштів на поточний рахунок юридичної особи, фізичної особи – підприємця – отримувача коштів.

В той же час, згідно з п. 6 Положення № 148, суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки готівкою протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами між собою – у розмірі до 10000 (десяти тисяч) гривень включно.

Що ж стосується максимальної граничної суми безготівкових розрахунків – вони можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі. В тому числі обмеження не поширюються на суму готівкових коштів, яку клієнт банку може зняти з власного рахунку, а з 15 лютого готівкове обмеження 50 тис. грн не поширюється і на виплату зарплати.

готівкові обмеження

Також варто зазначити, що НБУ планує ще зменшити суму граничних розрахунків до 15 000 гривень, що передбачено проектом постанови Правління Національного банку України “Про затвердження Змін до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні” від 27.02.2019. Однак, коли нові обмеження вступлять в дію наразі не повідомляється.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *