Категорії Фінанси

Що таке спред і своп на фінансовому ринку

У багатьох початківців – гравців на валютній біржі з’являється ряд питань безпосередньо пов’язаних з такими поняттями як спред (spread) і своп (swap). У даній статті ми розглянемо, що означають ці поняття. Зазвичай у центральних банків є свої валютні ставки, а за використання позикових коштів, за якими відбувається укладання угод, беруться відсотки. Різницю цих відсотків називають свопом.

Ще не так давно на форексі існувала тактика, що дозволяє заробляти на різниці свопів. Як тільки змінюється відкрита позиція клієнта, щодня (опівночі) нараховується своп на торговий депозит. Постійно з середи на четвер нараховують своп в третьому розмірі. На кожній валютній парі можна подивитися її величину свопів, для цього варто натиснути в таблиці «специфікація контрактів».

Є й інші способи. На кожній торговій платформі існує «Таблиця свопів». Для угод на покупку є графа «Swap Long», а для коротких угод графа – «Swap Short». Доходом для брокерів усього світу є величина від відкритих позицій клієнта. Цією величиною називається спред. Спред завжди вимірюється в прийнятих для нього величинах – пунктах.

Один пункт має вартість що дорівнювала одній тисячній частці ціни, яка є базовою ціною контракту, неважливо продається валюта або купується. Спред як і всі динамічні категорії залежить від ситуації на ринку. Жоден досвідчений торговець валютою не візьметься гарантувати постійно незмінний спред по одному з валютних інструментів, особливо на тривалому періоді часу.

У сучасній економіці дилінгові контори, або як їх ще називають «кухні» мають право встановлювати (мінімальні і середні) величини спредів. Це стосується всіх видів угод, що укладаються, незалежно від базових інструментів. Спред є різницею між такими котируваннями як Ask і Bid. Ask – це ціна на покупку однієї валюти щодо іншої. Bid – є ціною на продаж однієї валюти щодо іншої.

Якщо правильно розуміти цю інформацію, то успішний трейдер, ведучи грамотну угоду, при покупці обраної ним валюти, купує за ціною Ask. А щоб вигідно завершити розпочату операцію, йому слід продати куплену ним валюту за ціною Bid. На валютних біржах існує два види спреда: фіксований і плаваючий. Багато досвідчених трейдерів по своєму багаторічному досвіду радять відкривати рахунки у брокера з саме фіксованим спредом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *