Максимальний і мінімальний розмір утримань із заробітної плати 2019

Заробітна плата – це оплата праці працівника. Заробітна плата є еквівалентом вартості тої корисної дії, яку вчиняє працівник в процесі своєї трудової діяльності. При цьому роботодавець, виплачуючи заробітну плату (витрати), набуває результатів праці свого працівника (доходи).

Оплата праці працівника провадиться роботодавцем за виконання трудових обов’язків. При відсутності працівника на робочому місці і невиконанні ним трудових обов’язків протягом робочого часу, зазначений час роботодавцем не оплачується, якщо тільки в зазначений період за працівником не зберігався середній заробіток (оплачувана відпустка, службове відрядження, направлення на медичний огляд, підвищення кваліфікації, тощо) або в цей час не оплачувалося з інших причин (невиконання трудових посадових обов’язків з причин, не залежних від роботодавця і працівника, час простою і т.п.).

Оподаткування і відрахування з зарплати – Єдиний Соціальний Внесок 2019

Яка мінімальна зарплата у 2019 році?

Розмір мінімальної заробітної плати складає 4173,00 грн., погодинна ставка – 25,13 грн.

Які ставки ЄСВ у 2019 році?

Категорія платників

Вид доходу

зарплата, лікарняні, допомога при вагітності

винагороди за цивільно-правовими договорами

Підприємства, самозайняті особи на доходи звичайних працівників

22 %

22 %

Підприємства, фізособи-підприємці на доходи працівників-інвалідів

8,41 %

22 %

Підприємства всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ і УТОС

5,3 %

5,3 %

Підприємства й організації громадських організацій інвалідів

5,5 % — на доходи працівників-інвалідів;

22 % — на доходи інших працівників

22 %

Граничний розмір утримань

Утримання із заробітної плати проводяться щомісячно аж до повного погашення заборгованості. Відповідно до ч. 1 ст. 128 КЗпП при кожній виплаті заробітної плати загальний розмір усіх відрахувань не може перевищувати 20 відсотків, а у випадках, окремо передбачених законодавством України, — 50 відсотків заробітної плати, яка належить до виплати працівникові. При цьому, як зазначено у ч. 1 ст. 70 Закону № 606, розмір відрахувань із заробітної плати вираховується із суми, що залишається після утримання податків.

Зазначене загальне обмеження розміру усіх відрахувань 20 відсотками від заробітної плати працівника є забороною нараховувати утримання, що здійснюються на підставі актів уповноважених на встановлення відрахувань органів або осіб. Якщо згідно зі ст. 70 Закону № 606 аналогічний розмір обмеження відрахувань із заробітної плати встановлено щодо стягнень за виконавчими документами, то за трудовим законодавством обов’язок проведення відрахувань встановлюється також наказом (розпорядженням) роботодавця (у вищезазначених випадках, передбачених ст. 127 КЗпП).

Також у ст. 70 Закону № 606 вказано виключні випадки, коли граничний розмір утримань обмежується не звичайними 20 відсотками від заробітної плати працівника, а зростає до 50 відсотків: це може мати місце при стягненні аліментів; відшкодуванні шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров’я або смертю, а також втратою годувальника; відшкодуванні збитків, заподіяних злочином. Крім того, у п. 10 Правил торгівлі зазначено, що у разі коли особи, які купують товари у розстрочку, здійснюють виплати за виконавчими документами у розмірі менш як 50 відсотків їх заробітної плати (стипендії, пенсії), суб’єкт господарювання під час продажу товарів у розстрочку визначає суму розстрочки з таким розрахунком, щоб загальна сума щомісячних утримань за виконавчими документами, а також на оплату товару, що продається у розстрочку, не перевищувала 50 відсотків відповідної місячної заробітної плати (стипендії, пенсії).

Не може перевищувати 50 відсотків суми, належної до виплати, також і загальний розмір усіх відрахувань із заробітної плати за кількома виконавчими документами — про це прямо зазначено у ч. 2 ст. 128 КЗпП. Щоправда, це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати при відбуванні виправних робіт і при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей — за таких обставин розмір відрахувань не може перевищувати 70 відсотків заробітку працівника.

Максимальна величина бази нарахування ЄСВ у 2019 році

Максимальний розмір доходу, з якого стягують ЄСВ складає 15 мінімальних з/п або 62595,00 грн.

Мінімальний страховий внесок у 2019 році

Мінімальний страховий внесок дорівнює добутку мінімальної зарплати (у 2019 році — 4173,00 грн.) і відповідної ставки ЄСВ, установленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід).

Ставка ЄСВ

Розмір мінімального страхового внеску з розрахунку на місяць, грн.

22 %

918,06

8,41 %

350,95

5,5 %

229,52

5,3 %

221,17

ЄСВ у розмірі не нижче 918,06 грн. за кожен місяць звітного року зобов’язані сплачувати фізособи — підприємці (як загальносистемники, так і єдиноподатники), незалежні професіонали, а також члени фермерських господарств, які не належать до осіб, що підлягають страхуванню на інших підставах. Інші показники вам знадобляться виключно для визначення «лікарняного» страхового стажу працівника, до бази нарахування якого застосовується пільгова ставка ЄСВ.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *