Як кожен з нас може підтримати економіку в час війни

Ніхто не чекав повномасштабної війни в центрі Європи в 2022 році, але вона сталася. Розбомблені міста, тисячі вимушених переселенців, знищені бізнеси… Війна коштує нашій державі дуже дорого. Але якщо вам вдалось дістатись безпечного місця, то давайте спробуємо розібратися, що кожен з нас спроможний зробити щоб підтримати нашу державу в час війни.

Бізнес і податки

Вже зараз в багатьох сферах бізнесу влада зняла на час війни велику частину податкового навантаження. Тому якщо маєте можливість – платіть податки та не закривайте свій бізнес. Податки – це гроші в казну, а це в свою чергу те, що дозволяє нам отримувати засоби для відсічі ворогу.

Якщо у вас є наймані працівники – не скорочуйте їх, а залишіть хоча б якусь частину зарплати. Зараз всім важко, але не час думати про свої кишені, а час підтримувати людей які від вас залежать.

Робота і безробіття

Тримайтеся свого робочого місця. Якщо ви переїхали або вас скоротили – намагайтесь знайти роботу на місці тимчасового проживання. Можливо, це не буде високооплачувана робота вашої мрії, але дивіться на це як на допомогу державі, адже навіть із зарплати простого двірника в бюджет надходять податки.

Спробуйте допомогти у волонтерських центрах – там люди допомагають безкоштовно, але вас щонайменше нагодують та знайдуть місце для ночівлі.

Зареєструйтесь в місцевому центрі зайнятості та слідкуйте за додатковими державними виплатами.

Спекуляція = мародерство

Якщо ви здаєте в оренду квартири чи приміщення, щось продаєте чи надаєте послуги – не піднімайте безпричинно ціни! Війна – не час спекулювати та думати про свої кишені. В військовий час це прирівнюється до мародерства. Тому працюйте на мінімальному рівні маржинальності, а заробітки надолужаться після перемоги.

Гроші в банку

По можливості тримайте гроші в банку, не потрібно панічно виводити все в готівку або обмінювати в долари чи євро – це створює непотрібний тиск на нашу банківську систему.

Також нагадуємо, що війна – це не привід не платити відсотки за кредитом: якщо ви в безпечному місці і маєте доходи – то погасіть і свої зобов’язання.

Комунальні послуги

Комунальні служби всіх міст працюють в режимі критичного навантаження, тому зараз саме час почати платити вчасно комунальні платежі (~15-20 числа щомісяця) і не накопичувати борги.

Якщо ж ваш будинок постраждав від військових дій – обов’язково повідомте про це державні органи – так ви цілком легально зможете не платити комуналку та можливо отримаєте відшкодування після перемоги.

Купуй місцеве

Надавайте перевагу товарам місцевого або українського виробництва – зараз це як ніколи важливо.

Закордонна допомога

Якщо ви або ваші знайомі влаштувались закордоном – не забувайте підтримувати людей, які залишились тут. Перекази коштів краще робити через банківську систему.

Маєте ще ідеї як підтримати економіку? Залишайте їх в коментарях. Разом переможемо!

 

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *