Зміни у мінімальних цінах на алкоголь: нові вимоги з 1 грудня 2024 року

З 1 грудня 2024 року в Україні набувають чинності нові мінімальні ціни на алкогольні напої, зокрема на вина виноградні та іншу виноробну продукцію. Ці зміни стали можливими завдяки Закону України № 4015-ІХ, підписаному Президентом 28 листопада 2024 року (№4015-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» або так званому закону про підвищення податків).

На нашому сайті доступні за посиланням вже оновлені таблиці з актуальними мінімальними цінами, які можна завантажити у зручних форматах. Ознайомимось з деталями змін далі.

Що змінилося?

Як повідомляє uceps.org.ua, відповідно до закону:

  • Мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на вина виноградні та інші види виноробної продукції збільшуються на 50% порівняно з попереднім рівнем.
  • Базою для розрахунку залишається Постанова Кабінету Міністрів України № 957 від 30 жовтня 2008 року.
  • Ціни на горілку, віскі, ром, джин поки залишились незмінні.

Таку актуалізовану інформацію про мінімальні ціни на алкоголь Державна податкова служба (ДПС) опублікувала на своєму офіційному сайті.

Що передбачає законодавство?

Зміни внесено до Закону України № 3817–ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв та інших продуктів». Нові ціни стали частиною Перехідних положень цього закону, що регулюють збалансованість бюджетних надходжень під час воєнного стану.

Штрафи за порушення

Згідно зі ст. 17 Закону № 481/95-ВР, оптова або роздрібна торгівля алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні карається штрафом у розмірі 100% вартості отриманої партії товару (але не менше 10 000 грн). Під “партією” розуміється обсяг продукції, отриманий за одним товаросупровідним документом.

Це означає, що торгівля товаром із застарілими цінами може обернутися значними фінансовими втратами для підприємців.

Чому це важливо?

Мінімальні ціни на алкоголь покликані:

  • Забезпечити рівні умови для виробників та імпортерів.
  • Збільшити надходження до бюджету.
  • Сприяти зменшенню тіньового ринку алкогольної продукції.

Будьте уважні до законодавчих нововведень та своєчасно адаптуйте свою діяльність до нових вимог!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *