Що таке NFT: шахрайство чи інвестиційна можливість?

NFT, або невзаємозамінні токени, останнім часом набувають великої популярності. Але чи є вони аферою? Або вони є законною інвестиційною можливістю?

Що це таке

NFT (Ен Еф Ті, НФТ) — це унікальні цифрові активи, які неможливо взаємозамінити. Вони часто використовуються для представлення предметів у відеоіграх чи інших цифрових світах, але також можуть використовуватися для представлення фізичних об’єктів, таких як мистецтво чи предмети колекціонування. NFT означає “Non-fungible token” тобто його різниця з “fungible token” буде в тому, що він є унікальним і не взаємозамінним, на відміну від валютних банкнот наприклад.

Було висловлено певне занепокоєння щодо можливості використання NFT як способу обману людей. Наприклад, надходили повідомлення про те, що люди продають фальшиві або підроблені NFT. Також були випадки, коли люди продавали NFT, яких насправді не існує.

Однак існує також багато законних способів використання NFT. Наприклад, їх можна використовувати для продажу цифрового мистецтва або предметів колекціонування онлайн. Вони також можуть використовуватися для представлення права власності на фізичні активи, такі як нерухомість або твори мистецтва.

Можливість купити і заробити на колекціях картинок

Зазвичай ці токени мають вигляд цікавих картинок, які зібрані в колекції. Однією з найбільш відомих таких колекцій зображення мають вигляд мавпи. Картинки повинні бути унікальними, відповідно для того щоб їх створити і випустити необхідний певний рівень вмінь.

Так NFT це шахрайство і скам чи інвестиційна можливість і варто їх купити? На це питання немає простої відповіді. NFT — це нова технологія, яка розвивається, і навколо них усе ще багато невизначеності. Деякі люди вважають, що вони є шахрайством, тоді як інші вважають, що вони можуть революціонізувати спосіб взаємодії з цифровими активами. Дехто ж просто намагається заробити на хайпі і купувати та продавати те що вигідно в даний момент на крипто майданчиках і маркетплейсах.

Тільки час покаже, чи було все NFT шахрайством. Тим часом важливо провести власне дослідження та зрозуміти пов’язані з цим ризики, перш ніж інвестувати в будь-яку нову технологію.

NFT вже нічого не варті ?

У період розквіту 2021-2022 років колекціонери платили мільйони за NFT, але нещодавно дослідники з криптовалют dappGambl виявили, що більшість з них вже нічого не варті. Переглянувши 73 257 колекцій NFT (колекція може містити будь-яку кількість NFT, кожну з яких можна купити та продати) на основі даних CoinMarketCap і NFTScan, dappGambl визначили, що ринкова капіталізація 69 795 із цих колекцій становить 0 ефірів.

«Ця статистика фактично означає, що 95 відсотків людей, які володіють колекціями NFT, наразі обнулили свої інвестиції в них», — йдеться у звіті dappGambl. «Проаналізувавши ці цифри, ми припускаємо, що 95 відсотків включають понад 23 мільйони людей, чиї інвестиції зараз нічого не варті».

Так що ж ви думаєте? Чи є NFT шахрайством? Або вони є цікавою інвестиційною можливістю? Дайте нам знати в коментарях нижче!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *