Промисловість Швейцарії

Швейцарська промисловість використовує в основному привізну сировину. Надра країни бідні на корисні копалини і паливо. Але в Альпах на численних гідростанціях виробляється дешева електроенергія. Тому підприємства і всі залізниці працюють на електриці. Три п’ятих площі країни, зайняті горами і озерами, і непридатні для сільського господарства. Землеробство не дає країні і половини потрібного їй хліба. У Швейцарії виведені знамениті високоудійні породи корів – симентальська і швіцька. Країна славиться молоком і сиром, а також шоколадом.

Найбільше місто країни Цюріх – це індустріальне серце Швейцарії. Цюріх дає левову частку продукції швейцарської металообробної промисловості і машинобудування. Тут виробляються турбіни, електромотори, верстати, дизельні суднові двигуни. Серед робітників можна бачити не тільки швейцарців, але італійців, іспанців, греків. На промислових підприємствах країни, на прокладці доріг, а також в магазинах, готелях працюють сотні тисяч людей з іноземним паспортом. Безробіття змусило їх покинути батьківщину і шукати в Швейцарії заробіток.

Східна частина країни довго залишалася економічно відсталою. Жителі займалися полюванням і лісовим промислом і часто наймалися на іноземну військову службу, утворюючи ті самі загони швейцарців, про які ми читаємо в історичних романах. У минулому столітті, коли Швейцарія стала одним з головних центрів туризму, Граубюнден почав розвиватись. Чисте гірське повітря, виняткова краса природи, всі можливості для гірськолижного спорту, мальовничі селянські хатини з величезних сірих каменів і ошатні дерев’яні будиночки (шале), нарешті, барвисті народні свята – все це тягне в Граубюнден, як і в багато інших райони Швейцарії, безліч туристів. За рік країну відвідує 10-12 млн. чоловік, приносячи швейцарської економіці вельми великі доходи.

На захід від Берна, в маленьких містечках і селищах, поблизу французького кордону, знаходиться багато годинникових заводів, переважно невеликих. Деякі засновані ще в XVIII в. Швейцарські годинники користуються всесвітньою популярністю. Країна виробляє понад 70 млн. різних годинників на рік (половина виробництва в світі).

Залишити відповідь