Криптовалюта — це однорангова (P2P) мережа, яка зашифрована та використовується для цифрового бартеру. Незважаючи на зростання інтересу до технологій, криптовалюта не витіснила традиційні гроші, іноді відомі як фіатну валюту. І навряд чи такий сейсмічний зсув відбудеться дуже скоро. Однак одне можна сказати напевно: криптовалюти мають потенціал змінити те, як підключені до Інтернету міжнародні ринки спілкуються один з одним.
Цифровий ринок пропонує різноманітні криптовалюти. Але не можна заперечувати, що однією з найвідоміших криптовалют у світі є біткойн. Це технологічний новатор, який перевернув незмінну систему фінансових платежів.
Найпопулярніші та загальноприйняті криптовалюти
Біткоїн (BTC)
Минуло близько десяти років відтоді, як Біткойн запровадив гроші в цифровій сфері Інтернету. З тих пір це монета, яка використовується найчастіше в усьому світі. Користувачі можуть швидко переказувати гроші за допомогою Bitcoin з одного цифрового гаманця в інший, але користувачі повинні вживати заходів обережності, щоб уникнути криптовалютного шахрайства під час обміну. Публічна книга записів, часто відома як блокчейн, використовується для запису кожної транзакції після того, як інші користувачі перевірять її. Оскільки біткойн працює більше як товар, який використовується для зберігання вартості, наступні фактори впливають на його ціну:
- доступність біткойна та ринковий попит;
- виробничі витрати біткойна, пов’язані з майнінгом;
- кількість криптовалют, які перебувають у сфері конкуренції;
- закони, що обмежують їх використання та продаж;
- новини та ЗМІ .
Як це працює?
Кожен біткоін — це цифровий файл, який зберігається в програмі «цифрового гаманця» на комп’ютері або мобільному пристрої. Біткойни можна перевести на цифровий гаманець і надіслати іншим людям. Кожна транзакція документується в публічній книзі, відомій як блокчейн. Завдяки цьому користувачі можуть відстежувати історію біткойнів, не витрачати гроші, яких у них немає, і не стати жертвою криптошахрайства. Незважаючи на те, що він мав багато послідовників, біткойн залишався найдорожчою криптовалютою за ринковою капіталізацією протягом більше десяти років.
Ethereum (ETH)
Ethereum історично був другою за популярністю криптовалютою. Але він відрізняється від біткойна. Ethereum – це назва технології блокчейн, а ether – це ім’я грошей. Крім того, технологія блокчейн, яка використовується в «розумних контрактах», — це Ethereum. Їх також можна розглядати як заздалегідь визначені «правила», з яких можна створювати різноманітні Dapp або децентралізовані програми. Наприклад, прикладами Ethereum Dapps є ігри та початкові пропозиції монет (ICO), версія краудфандингу або IPO в індустрії криптовалют. Характеристики Ethereum включають можливість програмування, безпечність, децентралізацію та масштабованість. Отже, це блокчейн, який вибирають компанії та розробники, які розробляють технологію на його основі, щоб змінити багато галузей і, як наслідок, спосіб нашого повсякденного життя.
Як це працює?
Нативна монета, ETH, платформи на основі блокчейну Ethereum є її найвідомішим компонентом. Технологія блокчейну Ethereum дозволяє створювати та підтримувати доступні безпечні цифрові книги записів. Хоча Bitcoin та Ethereum мають багато спільного, вони мають різні довгострокові цілі та обмеження. Ethereum переходить на операційний протокол, який винагороджує користувачів, які роблять ставку на ETH, стимулами для здійснення транзакцій. На Ethereum базується багато сучасних, передових технологій.
Binance Coin (BNB)
Binance керує найбільшою у світі біржею криптовалют. Отже, має сенс, що Binance Coin є третьою за популярністю цифровою монетою, доступною сьогодні. Крім того, він служить рідною монетою біржі Binance. Інвесторам, які використовують Binance Coin для оплати комісії за транзакції, надаються знижки. Виходячи з обсягу торгів, Binance щокварталу зменшує пропозицію цифрової валюти. Ці «спалювання» монет кожні три місяці зрештою знищать 100 мільйонів готівки або половину магазину. Ці дії спрямовані на підвищення вартості Binance Coins, але слідкуйте за криптошахрайством.
Як це працює?
Вартість BNB коливається в міру використання та торгівлі, як і інших цифрових активів, доступних на ринку. Користувачі можуть зберігати BNB у відповідних гаманцях на біржах криптовалют і надсилати безпосередньо іншим для платежів чи інших цілей. Децентралізована біржа (DEX) Binance була побудована на нещодавно сформованому ланцюжку BNB, розробленому Binance для найкращої продуктивності блокчейну в торгівлі в мережі. Токен блокчейну на тему «Build and Build» забезпечує ланцюгові транзакції BNB (раніше відомий як Binance Coin).
Ripple (XRP)
Іншою «корисною» монетою є Ripple XRP. Він розробив свою технологію блокчейн, щоб забезпечити ефективніші міжнародні перекази фіатних грошей. Ripple XRP часто називають криптовалютою «істеблішменту», оскільки вона була тісно пов’язана з декількома установами та її спонсорували з моменту свого створення. Використання платформи Ripple з часом поступово зросло, і існує реальна ймовірність того, що вона може інтегруватися у існуючу фінансову систему. Характеристики монет Ripple XRP сприяють їх популярності: це фінансово розумний спосіб надсилання грошей і висока масштабованість.
Як це працює?
Криптовалюта, яку використовує Ripple, називається XRP, функціонує в реєстрі XRP. У результаті багато людей взаємозамінно використовують назви «XRP» і «Ripple». Він працює так само, як і інші криптовалюти. Ви можете інвестувати в нього, обмінювати його на фіатні гроші (або інші криптовалюти) і використовувати для ведення бізнесу в Інтернеті та офлайн. Багато користувачів Ripple використовують його як послугу hawala, що дозволяє їм переказувати кошти туди й назад між країнами без будь-яких фактичних переміщень грошей.
Litecoin (LTC)
Ще одним потенційним замінником готівки та відомим противником біткойна є Litecoin. Розробники Litecoin сподіваються, що одного разу його використовуватимуть для оплати повсякденних товарів і послуг. Litecoin зарекомендував себе на ринку як більш практична та технологічно просунута альтернатива Bitcoin. Порівняно з транзакціями Bitcoin, транзакції Litecoin можуть бути підтверджені мережею P2P набагато швидше. Криптовалюта, відома як Litecoin, була створена в 2011 році Чарлі Лі, колишнім співробітником Google, через два роки після Bitcoin. Незважаючи на те, що він використовує інший алгоритм, він містить функції, подібні до функцій біткойна. Мета криптовалюти полягає в тому, щоб використовувати її як засіб для звичайної торгівлі. Порівняно з біткойнами, Litecoin швидше обробляє транзакції, і немає шансів для криптовалютного шахрайства.
Як це працює?
Використовуючи інший метод шифрування, однією з головних цілей Litecoin було перешкодити майнерам промислового масштабу контролювати процес видобутку. Але шахтарі продовжували розширювати свої можливості видобутку і незабаром модифікували своє спеціалізоване обладнання. ASIC-майнери також можна використовувати для майнінгу Litecoin. Дані про транзакції зберігаються блоками в блокчейні. Ліга стає доступною для будь-якого учасника системи (майнера), який просить її переглянути після перевірки програмним забезпеченням для майнінгу. Наступний блок ланцюжка створюється після того, як майнер підтвердить його, і Litecoin розподіляється.
Підсумок
Торгувати криптовалютами можна різними способами, і, вибравши правильну біржу, ви зможете знайти ту, яка запропонує найбільшу віддачу від ваших інвестицій. Зважаючи на це, дуже важливо враховувати ваші потреби під час вибору біржі та монет, у які ви хочете інвестувати.