Як вплине на ціни підвищення акцизів на алкоголь 1.03.2017

Як відомо, 1.03.2017 відбулося підвищення акцизних ставок на лікеро-горілчані вироби на 20% – до 126,96 грн/літр стовідсоткового спирту. Таке підвищення передбачене законом “Про внесення змін до Податкового кодексу щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році”, який Президент України Петро Порошенко підписав 30 грудня 2016 року. Відповідно до закону, акцизна ставка на сухі вина з 1 березня зберігається на рівні 0,01 грн/літр, на міцні вина і вермути підвищується на 12% – до 8,02 грн/літр, на ігристі вина – на 12%, до 11,65 грн/літр.

За словами голови податкового Комітету ВРУ Ніни Южаніної ці акцизи можуть бути переглянуті: “Ця цифра, саме 126,96 грн — врахована вже в бюджетних показниках. Ми боролися проти того, щоб підвищувати акциз на 20%. Ми говорили про те, щоб його підвищити на індекс споживчих цін — 12%, але цього не відбулося. І було прийнято рішення за підвищення на 20%. Саме оцю цифру 126, 96 за підсумками першого періоду, який може аналізувати Кабінет міністрів, ніби то так обіцяло Міністерство фінансів, може бути переглянута ця ставка”.

Чи спричинить підняття акцизів різке підвищення цін на алкоголь? За інформацією uceps.org.ua всі ключові оператори ринку алкоголю розтягнули підвищення ціни на тривалий термін: частина цін почала підніматися відразу після підписання відповідного закону, частина цін буде підвищуватись на протязі березня-квітня по мірі продажів “старих запасів” на складах та кон’юнктури на ринку. Також очікується, що деякі дистриб’ютори будуть до останнього тримати ціни на тому ж рівні, таким чином демпінгуючи та відвойовуючи більшу частку в продажах. Отже, різкого подорожчання алкоголю чекати не варто.

Що стосується мінімальних індикативних цін на алкоголь – то вони не зміняться, оскільки в законі їх зміна не передбачена.

Залишити відповідь