Наскільки зросте вартість алкоголю та тютюну через новий акциз в 2022 році?

З 1 січня 2022 року набрав чинності Закону України від 30.11.2021 № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» – це так званий “ресурсний закон 5600” і ним передбачено зростання акцизів на алкоголь та тютюн.

Акциз на алкогольні напої

Акциз на алкоголь зараз безпосередньо залежить від вмісту етилового спирту в тому чи іншому алкогольному напої. Зокрема, є постійна величина – 50,82 гривні на літр чистого спирту. Чим менше спирту в напої, тим меншим є і акциз на нього, і відповідно чим більше – тим вищий акциз.

Наприклад, досі акциз на пиво будь-якої міцності складав 2,78 гривні на літр. Тепер акцизний податок на 4-відсоткове пиво навіть знизиться і становитиме 2,39 гривень на літр. А на пиво міцністю 8% акциз становитиме 4,78 гривні за літр. Тобто, на слабоалкогольне пиво ставка акцизу знизиться, а на пиво з більш високим вмістом алкоголю, навпаки, підвищиться на 2 гривні.

На інші алкогольні напої, такі як горілка, коньяк та вино, – акциз зросте в середньому на 5%. Однак мінімальні ціни на алкоголь поки що залишились на поточному рівні, тому на полицях магазинів і досі можна буде знайти продукцію по мінімальні ціні.

За прогнозами учасників ринку, зростання акцизу не повинно особливо позначитись на ціні напоїв, тому панікувати і купувати вже зараз немає потреби.

Акциз на тютюн

Вартість тютюнових виробів зросте на 20%. Крім того, акциз на цигарки в Україні зростатиме щороку, що передбачено законодавством. Наша країна зобов’язалася підвищувати акциз на тютюнові вироби відповідно до угоди з ЄС. Пачка цигарок зростатиме в ціні, поки вона не досягне європейського рівня. Після чергового підвищення вартість пачки становитиме орієнтовно 50 гривень.

Залишити відповідь