Економіка Ірландії залежить від англійського капіталу

Економіка Ірландії як і раніше в значній мірі залежить від англійського капіталу, якому належать багато промислових підприємств.

Більше половини експорту Ірландії направляється до Великобританії. Сільське господарство продовжує залишатися дуже важливою галуззю економіки. В останні десятиліття в ньому зросла продуктивність праці, а число зайнятих скоротилося і становить нині лише третина населення. В Ірландії розводять велику рогату худобу, особливо м’ясні породи, спеціально для експорту. Велике значення має також молочне господарство, свинарство, на заході країни – вівчарство. На полях Ірландії вирощують пшеницю, овес, картопля, але більше половини всієї сільськогосподарської площі припадає на пасовища і луки. Ірландці також займаються морським і річковим рибальством. Сільські жителі живуть головним чином на окремих фермах.

Будинок фермера оточують ріллі і пасовища. Зазвичай ріллі обгороджені кам’яними огорожами. Заможний фермер живе в облаштованому, часто двоповерховому, котеджі, відокремленому від господарських будівель. Будинок бідного фермера – довга і вузька кам’яна споруда з гострим дахом з соломи або очерету.

На дрібних і середніх фермах заходу і північного заходу вирощують телят. Дорослих телят продають на ярмарках, звідки вони потрапляють на ферми, розташовані східніше.

Залишити відповідь